Λεπτομέρειες αξιολόγησης

9.3 4 10 0.5
Madison Hotel $ Suites
XXX Hotels Sex Hotels 06 February, 2020 4649
Πιο πολύ boutique hotel παρά πορνοχοτέλ
Γενική βαθμολογία
 
9.6
Χώρος
 
10.0
Καθαριότητα
 
10.0
Εξυπηρέτηση/service
 
10.0
Πρόσβαση & parking
 
8.0
Αναμονή
 
10.0
Διακριτικότητα
 
10.0
Σχέση ποιότητας-τιμής
 
9.0
Είχα βαρεθεί τα ίδια και τα ίδια και είπα να δοκιμάσω το Madison ως μια νέα άφιξη. Τηλεφωνική κράτηση από την προηγούμενη για συγκεκριμένη ώρα και τύπο δωματίου (απλό χωρίς υδρομασάζ). Μου ζητήθηκε ένα όνομα και ένα κινητό τηλέφωνο. Από έξω φαίνεται ως ένα διακριτικό μικρό boutique hotel, χωρίς να προκαλεί την προσοχή αδιάκριτων ματιών. Η είσοδος βρίσκεται από την οδό Μυστακίδου, οπότε κάνοντας μια μικρή ποδαράτη βόλτα στο οικοδομικό τετράγωνο γύρω γύρω μπορείτε να εισέλθετε περπατώντας (από την οδό Μυστακίδου) πολύ διακριτικά. Η πρόσβαση-πάρκινγκ μια ανάμεικτη ιστορία. Ο σταθμός Κατεχάκη βρίσκεται περίπου στα 500μ αλλά δεν είναι και ο πιο φιλικός δρόμος για περπάτημα, όντας έντονα ανηφοροκατηφορικός. Το παρκάρισμα μεσημεριανοαπογευματινές ώρες εφιαλτικό, προς το βραδάκι ίσως λίγο καλύτερα. Το ξενοδοχείο πάντως έχει και 2 δικές του θέσεις πάρκινγκ φάτσα κάρτα αν δεν έχετε προβλήματα.

Η reception βρίσκεται κολλητά στην είσοδο και από εκεί θα παραλάβετε μόνο την κάρτα εισόδου για το δωμάτιο. Η receptionist μια πολύ όμορφη, διακριτική, ευγενική και καλοντυμένη κοπέλα, η οποία στο τέλος ρώτησε και τις εντυπώσεις μου. Τα χειριστήρια TV-A/C βρίσκονται στο δωμάτιο. Το δωμάτιο που μου δόθηκε ικανού μεγέθους με σοβαρή διακόσμηση η οποία απέχει σημαντικά από τα κλασικά θεματικά πορνοχοτέλια. Σημεία ενδιαφέροντος:
* Ύπαρξη ντουλαπίτσας με 2 κρεμάστρες για τα πανωφόρια σας
* Μίνι ψυγείο με 2 μικρά εμφιαλωμένα νεράκια.
* Φοβερό μπάνιο αντάξιο ξενοδοχείου πολυτελείας με προϊόντα Korres (αφρόλουτρο, σαμπουάν), μίνι οδοντόβουρτσα-οδοντόκρεμα, 2 μεγάλες πετσέτες σώματος, 2 μικρές προσώπου, 2 ζεύγη σφραγισμένες παντόφλες και κάτι άλλα μπιχλιμπίδια περιποίησης που δεν θυμάμαι.
* Εξαιρετικό στρώμα κρεβατιού, για έντονες συγκινήσεις. Το τονίζω ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ!!
* 43αρα TV με 2 πορνοκάναλα, ποιοτικό A/C της LG αν θυμάμαι καλά, συμπαθητικός φωτισμός, πεντακάθαρη μοκέτα, κουρτίνες αδιαφανείς που απομονώνουν πλήρως το χώρο και στιβαρά κουφώματα. Μπαλκόνι δεν υπάρχει.
* Δωμάτιο πεντακάθαρο από κάθε άποψη

Τιμούλες και λοιπά δείτε στο site του Madison. Για ημιδιαμονή τα απλά δωμάτια στα 19€ (μέχρι 15:00 Δευτ έως Πέμπτη) και στα 25€ μετά την 15:00. Τα δωμάτια με υδρομασάζ αντίστοιχα στα 29€ και 39€. VFM θα έλεγα εξαιρετικό για την ποιότητα του χοτέλ. Διατίθενται 5 απλά και 5 σπέσιαλ δωμάτια, 2 ανά όροφο. Δέχονται τηλεφωνικές κρατήσεις για οποιαδήποτε μέρα και ώρα σας ενδιαφέρει.

Κυριότερο μειονέκτημα, πέραν της ιδιόρρυθμης πρόσβασης-πάρκινγκ, το θέμα της απίστευτης βαβούρας της Κατεχάκη. Για κάποιες περιστάσεις που έχω κατά νου σίγουρα θα ξανατιμηθεί.

Πληροφορίες

Ημερομηνία
February 20, 2020
Αναφέρετε αυτή την αξιολόγηση Σας βοήθησε αυτή η αξιολόγηση; 0 0

Σχόλια

Έχετε ήδη λογαριασμό; ή Δημιουργία λογαριασμού