Λεπτομέρειες αξιολόγησης

9.3 17 10 0.5
Call Girls 28 June, 2014 2712
V E R O N I C A ! ! !
(Updated: 06 July, 2014)
Γενική βαθμολογία
 
10.0
Ο αξέχαστος Δημήτρης Λιαντίνης στην υπέροχη ομιλία του με θέμα:«Η Ωραία Ελένη, ως νοητική εποπτεία, από τον Όμηρο, μέχρι τον Ελύτη», αναφέρει μεταξύ άλλων ότι ο Όμηρος παρότι καθιστά σαφές το ότι η Ελένη ήταν η ομορφότερη γυναίκα, πουθενά δεν την περιγράφει. Κανείς δεν ξέρει ούτε έμαθε ποτέ στο πέρασμα των αιώνων πως ήταν η ωραία Ελένη. «Την άφησε την Ελένη να την πλάσει ο καθένας μας όπως θέλει, κι όσο μπορεί κι όπου μπορεί και φτάνει με τη φαντασία του». Η οποιαδήποτε περιγραφή, θα άφηνε τον υποκειμενικό παράγοντα – το γούστο του καθενός – να περιορίσει την ομορφιά της. Η ωραία Ελένη, η ομορφότερη γυναίκα, το παγκόσμιο σύμβολο της απόλυτης ομορφιάς, δεν έχει συγκεκριμένη μορφή. Η ομορφιά όμως της… ομορφιάς, είναι αυτό ακριβώς. Ότι δεν έχει όρια ούτε κανόνες. Είναι απροσδιόριστη και τελείως ακαθόριστη. Το πώς θα αντιληφθεί ο καθένας την ομορφιά, την απόλυτη καταστροφική ομορφιά της δικής του ωραίας Ελένης, εξαρτάται από την αισθητική του καλλιέργεια. Πολλοί μεγάλοι ζωγράφοι, ζωγράφισαν και απέδωσαν πιστά υπέροχες γυναίκες. Τα μάτια, το πρόσωπο, τα μαλλιά, το σχήμα, το χρώμα, τις γωνίες, τις καμπύλες. Κάποιοι όμως όπως ο Henri de Toulouse-Lautrec, ο Pierre Auguste Renoir, ο Amedeo Modigliani, ο Gustav Klimt και ειδικά ο τελευταίος, κατάφεραν να ζωγραφίσουν και να δείξουν εκεί, στον καμβά, με μοναδικό τρόπο κάτι περισσότερο από το αυτονόητο, αυτό που κρύβεται από πίσω - αυτό που εκπέμπει μία ωραία γυναίκα – την ενέργεια, την αύρα, τη γοητεία, την παιδικότητα, την αθωότητα, το βάθος, το σκοτάδι, το φως, τη φλόγα, το νάζι, τη σεξουαλικότητα, το πάθος, τη λαγνεία, την ηδονή. Άλλη είναι πιο γλυκιά, άλλη πιο δυναμική, άλλη πιο σκοτεινή αλλά μα την πίστη μου μέχρι τώρα στη ζωή μου, μόνο μία έχω συναντήσει που να είναι όλα αυτά μαζί. Ποιο πρόσωπο θα ζωγράφιζαν άραγε οι συγκεκριμένοι αν ήθελαν να αποδώσουν όλα αυτά τα εσωτερικά χαρακτηριστικά σε μία γυναίκα? Μήπως το δικό της? Γιατί άραγε το πρόσωπό της με στοιχειώνει από την πρώτη φορά που την είδα? Αυτή η κοπέλα που συγκεντρώνει πάνω της, τα ωραιότερα χαρακτηριστικά από κάθε φυλή του πλανήτη. Με κατάμαυρα εξωτικά μάτια που βγήκαν από την πιο σκοτεινή γωνιά της κολάσεως και σε κοιτούν με βλέμμα υγρό και λάγνο. Με υπέροχα φρουτώδη χείλη που σχηματίστηκαν από το πενάκι του Milo Manara και που όταν τα βλέπεις μισάνοιχτα να σε προκαλούν, σε πιάνουν ρίγη ηδονής. Με μια πικάντικη παιχνιδιάρικη γαλλική μυτούλα που απαλύνει τα υπόλοιπα άκρως ερωτικά χαρακτηριστικά της. Με τέλειο σχήμα προσώπου και υπέροχα κατάμαυρα μαλλιά που έχουν πάντα τη δική τους μεθυστική μυρωδιά. Με κορμί αψεγάδιαστο, σμιλεμένο λες απ’ το χέρι του Bernini. Όλα αυτά δημιουργούν τη δική μου Ελένη γιατί απλούστατα δεν μπορώ να φανταστώ πως αλλιώς θα μπορούσε να είναι. Όταν είδα τη νέα της φωτογράφηση, το σοκ ήταν διπλό. Αφενός το ότι την ξανάβλεπα μετά από τόσο καιρό και αφετέρου αυτό που έβλεπα. Μια απόκοσμη φιγούρα που ξεπήδησε από τη Sin City του Frank Miller. Ειδικά η 1η φωτογραφία είναι συγκλονιστική. Το χτύπημα στην πόρτα και η εισβολή της στο δωμάτιο. Σαν να την έβλεπα σε slow motion ενώ ο χρόνος και όλα γύρω είχαν σταματήσει. Μπήκε μέσα με την αυτοπεποίθηση της ντίβας που τη χαρακτηρίζει, με κοίταξε με τα ζωώδη μάτια της – τα μάτια σου – το βλέμμα της με διαπέρασε και προκάλεσε μία έκρηξη στον εγκέφαλό μου. Ένιωσα ότι το ωστικό της κύμα με πέταξε πάνω στο κρεβάτι σαν να μην είχα βάρος, σαν να ήμουν μυρμήγκι. Αλλά δεν ήταν το ωστικό της κύμα. Ήταν τα χέρια της. Έπεσε πάνω μου και χάθηκαν τα πάντα. Αυτά που ακολούθησαν είναι δικά μου και δικά της και δεν θα υπεισέλθω σε λεπτομέρειες. Ήταν όπως πάντα κάτι παραπάνω από υπέροχα. Το GFE αδυνατεί να περιγράψει αυτά που διαδραματίστηκαν. Ήταν ομορφότερα από κάθε άλλη φορά. Για μένα, ήταν σαν συνάντηση 2 εραστών που έχουν χωρίσει για ένα διάστημα και όταν ξανασμίγουν το πάθος είναι πρωτόγνωρο. Τα κορμιά μας ήταν ενωμένα και τα πόδια μας πλεγμένα καθ’ όλη τη διάρκεια της συνάντησης και χώρισαν μόνο μετά το εκνευριστικό κάλεσμα του οδηγού. Σ’ ευχαριστώ… Πριν κλείσω, οφείλω να πω 2 λόγια για το γραφείο γιατί η συνεννόηση ήταν πραγματικά εξαιρετική. Σύντομη, ουσιώδης επικοινωνία και άμεσο κλείσιμο του ραντεβού με 1 μόνο τηλεφώνημα χωρίς καν επιβεβαίωση. Τι άλλο να ζητήσεις.









Πληροφορίες

Ημερομηνία
July 01, 2014
Πόλη
Αθήνα
Χώρα
Ελλάς
Χώρος
Outcall
Διάρκεια
2 ώρες
Κόστος €
260
Εξτρά €
OXI
Service Style
GFE
Φιλί
Με γλώσσα
A-level (πρωκτικό)
Δεν ζητήθηκε
Extra ball
Ναι
Dress Code
Δεν ζητήθηκε
Οι φωτογραφίες ήταν:
Καλύτερη από τις φωτογραφίες
Συμπεριφορά του γραφείου
Εξαιρετική!
Συνεννόηση με το γραφείο
Πολύ εύκολη
Θα την ξανάβλεπες?
Σίγουρα!
Ηλικία Πελάτη
47
Οικογενειακή Κατάσταση Πελάτη
Ελεύθερος
Αναφέρετε αυτή την αξιολόγηση Σας βοήθησε αυτή η αξιολόγηση; 6 3

Σχόλια

4 αποτελέσματα - εμφανίζονται 1 - 4
Ordering
Έχετε ήδη λογαριασμό; ή Δημιουργία λογαριασμού
06 July, 2014
Μοιράζομαι τα ίδια συγκλονιστικά αισθήματα με τον goofii!
Αν η Βερόνικα ζούσε στην αρχαία Ελλάδα θα είχε την ίδια τύχη
που είχε η εταίρα Φρύνη (Μνησαρέτη) ... ή μήπως ήδη την έχει;
Εξαιρετικό ποίημα. Η Βερόνικα αυτό αξίζει ...! Τίποτα λιγότερο.
L
live
06 July, 2014
Axaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxa, doc λες και το 'ξερα... Ζωγράφισες πάλι, είμαι σίγουρος...
S
southy
06 July, 2014
πηδηξες ?
K
kathigitis13
07 July, 2014
Σε απάντηση ενός προηγούμενου σχολίου

Κύριε καθηγητά, το σχόλιό σας δεν ήταν καθόλου ευγενικό!
S
southy
4 αποτελέσματα - εμφανίζονται 1 - 4
Αποτελέσματα ανά σελίδα: